פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il
תוכן [ הסתר ]

תחת מדריך פרקטים זה נסביר לכם את כל פעולת התקנת פרקטים בביתכם. פרקט הוא סוג של ריצוף מעץ המורכב מריבועים אנכיים. פרקטים אלו נקראים פרקט ורסאי, והומצאו ב-1684 בצרפת. יש סוגי עץ שונים מהם אפשר להרכיב פרקטים, ביניהם: אלון, דובדבן, לימון, אורן, מייפל ועוד. פרקטים משובחים במיוחד עשויים מהוגני או עצים קשים אחרים. למרות שאיננו עץ, במבוק הוא עוד חומר בו משתמשים בתור פרקט. הדוגמאות של פרקטים הם תמיד צורות גאומטריות? ריבועים, משולשים או מעויינים. יש שלושה סוגי פרקטים: 1.פרקט קשיח? עשוי מעץ קשיח. עובי כל קורה בד"כ לפחות 1.5 ס"מ. לפרקט זה יש עמידות גבוהה הרבה יותר. בנוסף, אפשר לשייף את הפרקט מסוג זה יותר פעמים. 2.פרקט ויניר? אלו הם שכבות על גבי שכבות של עץ בעובי 5 מ"מ. בבסיס הפרקט יש עץ זול יותר. זה מאפשר לשייף את הפרקטים ולשמור על עלות נמוכה יחסית של הפרקט. תיקונים של פרקטים אלו פשוטים יותר על ידי שיוף קל.?פרקט למינציה- זהו סוג הפרקטים הזול ביותר. הבסיס של הפרקט עשוי מחומר זול, עליו שמים שכבת ציפוי דמויית עץ, ואותה מצפים עם למינציה. החסרון המרכזי של פרקט מסוג זה הוא העמידות הקטנה שלו וחוסר האפשרות לתקן אותו.

5 סיבות להתקין פרקטים בבית

  • ריצוף פרקטים תורם המון לעיצוב הפנים של החדר. חדרים שהיו פשוטים עם ריצוף ישן מקרמיקה מקבלים שדרוג רציני עם הוספת פרקטים. לרוב החדרים שרואים בקטלוגים יש רצפת פרקט.
  • קל מאוד לנקות פרקטים. מכיוון שאין חריצים והכל משטח אחיד מאוד קל לנקות פרקטים? אפילו מספיק להעביר מטאטא. עם פרקטים יש פחות הצטברות של אבק.
  • בחורף הרבה יותר נעים רצפת פרקט, אפשר ללכת יחפים והתחושה מאוד נעימה.
  • בשונה משטיחים, פרקטים לא סופגים כתמים.
  • אם אתם אוהבים עיצוב מעץ, פרקטים מושלמים עבורכם להשלמת המראה הביתי.

חסרונות הפרקטים

  • אם אתם מתקינים פרקטים בחדר ילדים, היזהרו מלהדליק תנור בחדר רוב הפרקטים אינם חסינים מאש ולכן זו סכנת שריפה.
  • צריך להיזהר מנזקים לפרקטים, משום שברגע שפרקטים נהרסים זה עולה הרבה כסף לתקן.
  • תחזוקה תקופתית היא חובה לפרקטים, אחרת הם לא מחזיקים.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024