פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

צביעת דירה - צבעי

תוכן [ הסתר ]

בעת ביצוע שיפוצים בבית, צביעת דירה תוך מחשבה ותכנון מראש יכולים לשנות לחלוטין את עיצוב הפנים של הבית. צביעת דירה היא פעולה פשוטה באופן יחסית, מה שמאפשר לכל מי שיש זוג ידיים טובות לבצע אותה ללא שימוש באנשי מקצוע חיצוניים. הדבר נכון במיוחד כאשר המצב הכללי של הדירה הוא טוב, ואין צורך לבצע סתימת חורים, טיפול בקילופים או תיקון פינות שבורות.

בין אם אתם בוחרים לצבוע את הבית בעצמכם, ובין אם באמצעות צבעי מקצועי, כדאי להקדיש מחשבה בנוגע לעיתוי צביעת הדירה. בקיץ החום מאפשר לצבע להתייבש מהר יותר, ובכך לקצר את זמן הצביעה. עם זאת בקיץ יתכן כי יהיו ילדים בבית, מה שיקשה על מלאכת הצביעה. צריך גם לזכור כי במהלך הצביעה השהייה בבית הופכת לקשה יותר (בשל ריח הצבע) ולכן כדאי לשקול שהייה אצל קרוב משפחה בעת צביעת דירה יסודית.

בחירת איש מקצוע

החלק החשוב ביותר בבחירת איש מקצוע (צבע) הוא לדעת בדיוק מה לדרוש ממנו. ביצוע תיאום ציפיות מסודר יכול להקטין את הסיכויים להפתעות או לעבודה לא מקצועית. חשוב לדעת האם בעל המקצוע מציע אחריות על עבודתו, ולאיזו תקופה.

בחירת צבעים לדירה

כאשר אתם בוחרים צבעים לדירה רצוי להתחשב במספר גורמים:

  • הצבעים הקיימים בשאר חדרי הבית.
  • הצבעים של הרהיטים בבית.
  • האם יש צבעים שיהיה קשה לצבוע עליהם כגון כחול כהה או צבעים חזקים אחרים?
  • האם מדובר בצבע אחיד לכל החדר או שילוב של צבעים שונים?

הכנות לקראת צביעת דירה

ביצוע עבודת הכנה מסודרת תקטין לתקלות בצביעה ותאריך את חיי העבודה שבוצעה. על מנת להכין את הקיר לצביעה, רצוי קודם כל לבצע גירוד יסודי של הצבע הישן בכדי להסיר קטעי צבע שהחלו להיפרד מן הקיר בכדי למנוע קילופים עתידיים וליצור תשתית יציבה לצבע. בשלב הזה כדאי גם לבחון היטב את הקיר בכדי לאתר לחות או רטיבות שיכולים להצביע על דליפה של מיים מצינור או מהקיר החיצוני של הבית. כדי לטפל בגורם הרטיבות לפני ביצוע הצביעה.

השלב הבא הינו סתימת חורים ושקעים באמצעות גבס, החלקת האזור על-ידי שפכטל, ותיקון פינות שבורות.

במידה וקיימים בקיר סדקים, ניתן להדביק עליהם בד שיכסה את הסדק לאחר מילוייו בחומר דביק. פעולה זו מונעת את התרחבות הסדק עם הזמן, ומאריכה את חיי הצבע כך שלא תידרש צביעת דירה נוספת תוך זמן קצר. בכל מקרה כדאי לשקול מריחת שכבת חיזוק על הקיר בכדי להקטין את הסיכוי לקילופים עתידיים. שיכבת חיזוק זו ידועה לעיתים גם בשם שפכטל אמריקאי, והיא כוללת למעשה החלקה של הקיר ע"י מריחת שפכטל דק בשתי שכבות לפני שכבת הצבע. פעולה זו מייקת את הצביעה, אך אם מדובר בבית שלכם ולא בבית שכור, אז התוצאה שווה את ההשקעה.

השלב הבא בהכנות לקראת צביעת דירה הוא פירוק מפסקים חשמליים ושקעים בכדי שהם לא יתלכלכו בצבע, ובמידה ונעשה שימוש בצבעים שונים כדאי לשים מסקינגטייפ על האזורים בהם יש נקודת מפגש בין הצבעים בכדי ליצור מעבר חלק וישר בינהם.

השלב האחרון בהכנות הוא כיסוי הריהוט בניילונים, וכיסוי הריצפה בניירות עיתון בכדי למנוע ליכלוך. לעיתים כדאי לא להשתמש בניירות עיתון אלא דווקא להרטיב את הריצפה בכדי למנוע הידבקות הצבע אל הריצפה.

במידה ואתם מבצעים צביעת דלתות, כדאי להחליק את הדלת קודם לצביעה בעזרת נייר זכוכית, ולהסיר אותה מן הצירים בכדי לצבוע אותה בשכיבה. צביעת דלתות בעמידה תגרור תוצאה טובה הרבה פחות, ולכן היא אינה מומלצת.

בחירת חומרים לצביעה

אחד המדדים העיקריים שיקבעו את אורך חיי עבודה הצביעה שבוצעה הוא איכות החומרים בהם נעשה שימוש. שימוש בחומר מחזק טוב בכדי ליצור בסיס יציב לצבע הינו חשוב ביותר, ולכן שימוש בחומר זול יכול להתגלות בטווח הארוך כיקר. חשוב לעקוב אחר החומרים בהם עושה איש המקצוע בו בחרתם לצורך הצביעה, מאחר ושימוש בחומרים זולים מגדיל את רווחיו, אך יכול לגרור הפסדים עתידיים עבורכם.

חשוב להשתמש בצבעים המתאימים לקירות הנצבעים. קירות רגילים כדאי לצבוע בצבעים רחיצים, בעוד התיקרות יכולות להיצבע בצבעים נושמים יותר. במקלחת כדאי להשתמש בצבע מונע עובש, מאחר וצביעה בצבע רגיל רק דוחה במעט את חזרת העובש.

שכבות צבע

בעת ביצוע צביעת דירה לא כדאי לחסוך בשכבות צבע. בכל מקרה שיכבה אחת בדרך כלל לא תספיק, ודרושות לפחות שתי שכבות בכדי להגיע לצבע הרצוי. בחדר שהיה צבוע בצבע חזק או כהה, בדרך כלל יהיה צורך בשלוש שכבות לפחות, ואפילו יותר. שימוש בצבעים איכותיים יותר (כגון סופר קריל 2000) יכול לאפשר צביעה במספר קטן יותר, אך מצד שני מדובר בחומרים יקרים יותר בצורה משמעותית. שימוש בסופר קריל 2000 יוצר בנוסף קירות לבנים יותר ונקיים יותר.

מחיר צביעת דירה

כדאי לוודא כי המחיר אותו קיבלתם בעת שחיפשתם הצעות מחיר לצורך צביעת דירה הינו המחיר המלא, והוא כולל חומרים, שפכטל, דלתות, חלונות וניקוי יסודי של הדירה בסיום העבודה. סיכום זה יחסוך מכם "הפתעות" מאוחר יותר לאחר שבחרת הצעת מחיר זולה לצביעה. מחיר סביר לצביעת דירה בת שלושה עד ארבעה חדרים צריך לנוע בין 3,000 ל-5,000 ש"ח, והצעות מחיר זולות יותר צריכות להילקח בחשדנות. כמובן שאם יש לכם דרישות מיוחדות כגון צביעה אומנותית או מיוחדת, אז המחירים יכולים לעלות בצורה משמעותית.

שמירת ציוד לצביעה הבאה

במידה וביצעתם צביעת דירה בעצמכם, הקפידו להשרות הת המברשות בהם עשיתם שימוש בטרפנטין במשך מספר שעות בכדי לנקותן בצורה יסודית, ובכדי שימתינו להזדמנות הבאה בה יופיע לכם פתאום חשק לצבוע את הדירה.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024