פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

קופה רושמת לעסק - מה זה? ולמה זה נחוץ לעסק?

תוכן [ הסתר ]

קופה רושמת לעסק היא קופה בה אנחנו רושמים את כל הרווחים של העסק שלנו ואת כל התשלומים שניתנים לנו. קופה זו נחוצה לכל עסק שעושה עסקים במזומן או באשראי. ללא קופה זו לא חוקי לנהל עסק כי אז אנחנו לא יכולים לעקוב אחרי ההכנסות שלנו ולשלם מיסים בזמן. חשוב מאוד שתהיה לנו קופה איכותית שבה נוכל לרשום את כל ההכנסות וההוצאות שלנו.

קופה רושמת לעסק – ותשלום מיסים בזמן

קופה רושמת לעסק נועדה לאפשר לנו לעקוב אחר התשלום שאנחנו צריכים לשלם למס הכנסה ולביטוח לאומי. בארץ כל עסק פטור או מורשה חייב לשלם מיסים לפי הרווחים שלו. כאשר יש לנו עסק בו אנחנו מוכרים סחורה או שירות אנחנו חייבים לשלם אחוז מהתשלום שאנחנו מקבלים עליהם מס. היתרון של קופה בה רושמים את כל ההכנסות שלנו היא שכך קל יותר לעקוב אחריהן.

מעקב אחר ההכנסות וההוצאות שלנו זה דבר חשוב מאוד ובסיסי מאוד בניהול העסק שלנו. ניהול עסק יכול לאתגר אותנו מאוד ולכן חשוב שנעשה זאת בלווי של רואה חשבון או מנהל חשבונות מוסמך ואיכותי שיוכל להסביר לנו מה עלינו לעשות לפי החוק מבחינה ניהול החשבונות של העסק שלנו.

קופה רושמת לעסק – איזה עסקים צריכה אותה?

קופה רושמת לעסק היא קופה שעסקים רבים צריכים וחייבים שיהיה להם כמו למשל בתי קפה, מסעדות, חנויות בגדים, סופרים, חנויות תכשיטים, חנויות ממתקים, מנעולנים, קוסמטיקאיות, בתי ספא, חנויות ספרים, חנויות כלי כתיבה ועוד... . למעשה כל חנות או בעל עסק פרטי חייבים שיהיה להם קופה רושמת בה הם יוכלו לרשום את כל הרווחים שלהם בסוף יום עסקים וכך לדווח לבנק ולרשות המיסים.

קופה רושמת לעסק – וניהול תקין של העסק שלנו

קופה רושמת לעסק יכולה לסייע לנו לנהל את העסק שלנו באופן יעיל ותקין. חשוב מאוד לנהל את העסק שלנו באופן תקין לפי החוק כי אז אנחנו לא מסתכנים בעונשים כמו זמן מאסר או קנסות כבדים. עסק שלא משלם מיסים הוא עסק שקל מאוד לסגור אותו ולהטיל עליו קנסות כבדים מאוד על ידי רשות המיסים.

בסופו של תהליך פתיחת העסק שלנו אנחנו חייבים שתהיה לנו קופה רושמת. קופה זו תאפשר לנו לנהל את העסק שלנו באופן הטוב ביותר בלי תקלות או טעויות לא נעימות שיכולות לעלות לנו ביוקר. כאשר יש לנו קופה רושמת אנחנו מבטחים את פעילות העסק שלנו ומבטיחים שהוא יוכל לפעול במשך שנים רבות.

לא רק בגלל רשות המיסים כדאי לנו שתהיה לנו קופה מסוג זה אלא גם בגלל הניהול השוטף של העסק שלנו שהופך להיות קל יותר כאשר אנחנו יכולים לעקוב אחר ההכנסות וההוצאות שלנו.

 

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024