פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il
תוכן [ הסתר ]

ריסוס מזיקים ושאר חרקים הוא אמצעי חובה לכל אדם החי בסביבת מגורים צמודת קרקע ואף בנייני מגורים. אין מטרד יותר מציק מאשר מיני זוחלים, מזיקים, חולדתיים ותיקנים לרוב המפרים כל פינה של שקט בביתנו ועושים שמות בבייתנו ובגופינו גם יחד.

במדריך הבא, נפרט אודות ריסוס מזיקים, נברר מהם סוגי המזיקים בהם אנו נתקלים וכיצד ניתן למגר את התפשטותם באמצעות תהליך ריסוס והדברה.

מהי הדברה?

במהלך חיינו אנו עתידים לפגוש במזיקים רבים החיים בסביבת מגורינו המהווים עבורנו מטרד בין אם בריאותי ובין אם פסיכולוגי, יש לאדם את היכולת להרחיק מסביבתו את אותם חרקים ומזיקים אחרים המפרים את שלוותו, וזאת באמצעות שימוש בסוגים שונים של חומרי הדברה כימיים ומרססים שונים.

אילו שיטות ריסוס קיימות?

באופן כללי, ישנן ארבע שיטות ריסוס פופולאריות בישראל:

  • שיטת ריסוס אווירית - מדובר בשיטת ריסוס בה מסוק ריסוס מיוחד מבצע תהליך של ריסוס והדברה על פני שטח אדמה חקלאי רחב ידיים.

אילו חומרי הדברה קיימים?

ישנם סוגים רבים של חומרי הדברה כימיים, לרבות הבאים:

  • קבוצת הפירתרואידים - מדובר בחומרי הדברה נטולי זרחן אורגני ממקור צמחי המאופיינים ברעילות נמוכה לבעלי חיים ולאדם.

מהם סוגי המזיקים הנפוצים בישראל?

בין סוגי המזיקים הנפוצים בישראל ניתן למצוא את הבאים:

  • קבוצת המכרסמים - עכברים, חולדות וחפרפרות.

כיצד תבחרו מרססים?

על מנת לבחור את המדביר הנכון, עליכם לבצע סקר שוק קטן, טרם הזמנת בעל המקצוע, לכן הכלל הראשון הוא: החיפזון מהשטן, אל תיכנסו ללחץ מתיקן אחד באמבטיה, תמיד כדאי לבדוק ולמצוא את בעל המקצוע הנכון ביותר למשימה. השתמשו בהמלצות של חברים, באינטרנט ובדפי זהב, ודאגו לשאול תמיד האם מדובר במדביר מקצועי המחזיק ברישיון מתאים, וכמובן דרשו מחיר הגיוני.

מהו תהליך ריסוס?

אז מצאתם את בעל המקצוע המתאים למשימת ריסוס ביתכם, כעת עליכם לבצע מספר דברים במהלך ריסוס.

  • הכנות טרום ריסוס - בשלב הראשון לפני הזמנת המרסס, עליכם לפנות כלי מטבח ומזון רק אם מבצעים לכם ריסוס בארונות המטבח, במהלך פעולת ריסוס עליכם לפנות את הדירה מבעלי חיים ואנשים. במידה ומבצעים אצלכם ריסוס נגד פרעושים או כיני יונים עליכם לפנות נעליים, צעצועים, כלי אוכל, חפצים אישיים המצויים על המיטה, ובכל מקרה של ריסוס יש להשאיר את החלונות פתוחים.

לסיכום, אם ברצונכם להשמיד את המזיקים השונים החיים בסביבת ביתכם, בצעו פעולת ריסוס מקיפה שתרחיק את כל הטפילים מעל לראשם.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024