פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

שיפוץ חיצוני - הכה את המומחה - כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול

תוכן [ הסתר ]

 הטעות הנפוצה ביותר של בעלי דירות בנוגע לשינוי חזית הבניין היא שמדובר בתהליך ארוך ויקר שכולל פינוי של הדירות והריסת המבנה עד היסוד. מה שהם לא יודעים הוא שמדובר בתהליך פשוט יותר שלא רק מעלה משמעותית את ערך הנכס אלא גם משפר את עמידות הבניין לאורך זמן.

להחליף את הבניין בלי להרוס אותו

שיפוץ בניין בשונה משיפוץ דירה, הוא תהליך של שינוי הנראות החיצונית של הבניין יחד עם חיזוק התשתיות הקיימות בתהליך שיכלול לרוב תיקון ליקויים שונים וחידוש מערכות החשמל והאינסטלציה בבניינים ישנים. כמובן שיחד עם חיזוק התשתית המבנית, ייעשה גם שינוי בנראות הבניין הכולל צביעה וחיפוי המבנה כך שיהיה נעים לעין.

החשיבות האסתטית של שינוי הנראות החיצונית של בניין ישן, במיוחד אם הוא שוכן באזור עירוני מרכזי היא עצומה אבל לא הסיבה היחידה לפחות את הארנק ולצאת למבצע שיפוץ  חזית בניין נרחב. הסיבה העיקרית והחשובה יותר היא תיקון הפגמים שנוצרו במבנה והתשתיות שלו לאורך זמן. כך לדוגמה אי החלפתן של מערכות האינסטלציה והחשמל שנמצאות בשימוש מעל לחמישה עשורים, עשויות לגרום לתקלות מרובות שיגרמו לכם להוצאות מיותרות. לא רק זה, תשתיות חשמל ישנות יכולות לגרום גם נזקים בלתי הפיכים למכשירי החשמל שלכם ואף לשריפות בדירה בגלל קצרים חשמליים.

סיבה נוספת וחשובה לא פחות היא שפגמים חיצוניים הנובעים מבלאי עשויים לגרום לבעיות כמו רטיבות כתוצאה מאיטום רופף. פרט לכך עלולים להיות גם מפגעים חיצוניים כמו נפילת טיח ואריחים שיכולים לגרום לנזק גופני ובמקרה החמור אף למוות.

היתרונות: העלאת ערך הנכס ואיטום מפני נזילות

הנימוקים הבטיחותיים והאסתטיים הם רק צד אחד של שיפוץ חיצוני למבנים, הצד השני והחשוב לא פחות הוא – מה יוצא לכם מזה?

הסיבה העיקרית לפנייה לאנשי מקצוע בבקשה לחידוש חיצוני של הבניין היא ששינוי זה משביח את הנכס באופן שמקפיץ את ערך השוק שלו במאות אלפי שקלים. העלות הכוללת של שינוי החזית נחלקת בין כלל בעלי הדירות שבחישוב פשוט מכפילה את ערכה עבור כל אחד מהם. למרות היתרון הברור, חשוב לציין שלא ניתן להתחיל את תהליך השיפוץ ללא אישור מכלל הדיירים ובעלי הדירות בבניין.

על אף ההשקעה הכספית שנעה בין כמה עשרות שקלים למ"ר ועד למאות שקלים לכל מטר מרובע, ישנם גם יתרונות שחלקם יגדילו את הכנסותיכם מהנכס וחלקם עשויים אף להציל חיים. כך לדוגמה איטום מחדש של הגגות באופן שמונע נזילות מהגג לקירות המבנה. בנוסף, פגעי הזמן עשויים לגרום לנפילתם של אבנים ואריחים ישנים שיכולים לפצוע עוברי אורח או את דיירי הבניין.

לסיום נגיד שבפרויקט שדרוש דיוק ואיכות מרבית כמו שיפוץ חיצוני של מבנה מגורים חשוב להשתמש בחברה מוסמכת לאחזקות בגובה שתנהל את השיפוץ. רק המלצה אחרונה מאיתנו – לעולם אל תתפשרו על בעלי מקצוע

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024