פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

שיפוצים - שיפוץ בית

תוכן [ הסתר ]

אז החלטתם לשפץ את הבית. לפני שסוגרים עם שיפוצניק, כדאי לתכנן מראש את כל הפרטים מראש, כדי להיכנס למהלך שיפוצים מסודר שיקטין את הסיכויים שתיתקלו בבעיות חדשות. צריך לזכור כי בכל הקשור לנושאי שיפוצים, סוף מעשה במחשבה תחילה, ותהליך מחשבה מסודר יכול לחסוך עוגמת נפש בעתיד.

תקציב שיפוצים

אם אתם רוצים לשפץ, כדאי שתתחילו לחשוב בקטן. אל תשפצו את כל הבית בבת אחת. שיפוץ של חדר אחד אינו לוקח זמן רב ולא יהפוך את ביתכם למחסן אבק לכמה חודשים. גם מבחינה כספית, חשוב לשקלל לכמה חדרים יש לכם תקציב לשפץ. החלטת שיפוצים לא נגמרת בחדר. צריך גם לחשוב כמה ומה לשפץ בכל חדר.

האם לשפץ גם את הסדק בתיקרה, את הקירות, את מערכת החשמל, אמבטיה, שיפוץ חדרי ילדים בלבד או אולי צריך לבצע עיצוב פנים מחדש. רישמו בדיוק מהי מטרת שיפוץ הבית לפני שאתם מתחילים לעבוד. אם יש תיקונים ושיפוצים שאתם יכולים לבצע בעצמכם, כמו למשל צביעה, כדאי לכם לשקול לעשות זאת, משום שזה יכול לחסוך בעלויות של בעלי מקצוע.

החלטה על שיפוצים, מכיוון שהיא גוררת הטרדה אפשרית של חודשים לתושבי הבית, היא החלטה שיש לבצע במסגרת משפחתית, ולהכין את כולם לגבי המשמעות של שיפוץ בית מבחינת טירדה, רעש, השקעה כספית ועוד.

תתפלאו לשמוע, אבל אפשר לשפץ חדר בפחות מ-500 ₪. שינויים קטנים בחדר, כגון טיוח חורים, איטום, צביעה מחדש, הוספת מדף והחלפת מנורה יכולים להפוך חדר מוזנח ליפיפה. אם אתם רוצים לשנות חדר לחלוטין, להזיז קירות, לשנות ריצוף, להחליף מטבח או לבצע שיפוצים מורכבים אחרים אז כנראה שתצטרכו להשתמש בחסכונות שלכם.

בחירת צבע

אין ספק שהגורם המשפיע ביותר בעיצוב של חדר הוא הצבעים שבו הוא צבוע. בואו נודה בכך, רוב הבתים בארץ צבועים מבפנים בלבן משעמם. אין כל רע בלבן, אבל אם אתם רוצים ליצור חדר עם עיצוב מיוחד ומקורי אז כדאי לכם קודם כל לבחור מספר צבעים שיכנסו לחדר שלכם.

ערבוב לא מתוכנן של צבעי קירות, רהיטים ושטיחים יוצר מראה לא נעים, ויכול אף להשפיע על האווירה בחדר. התייעצו עם מישהו עם טעם טוב לפני ביצוע צביעת דירה, ובחרו צבעים אשר הולכים יחדיו וכן הולכים עם הריהוט הקיים שלכם. ניתן להשיג טבלאות צבעים בכל חנות עשה זאת בעצמך.

כדי להשיג דוגמאות של אריגים לוילונות, ספות ושטיחים, כדאי שתנסו למצוא כאלו בחנות ריהוט גדולה. בשווקים מקומיים אפשר למצוא אריגים בזול, מהם יהיה ניתן להכין וילונות וכיסויים.

עשו מנוי למגזינים של עיצוב הבית או עיצוב פנים כדי לקבל רעיונות לחדרים, או חפשו באינטרנט באתרי עיצוב.

תכננו את הזמן ביעילות

אם אתם מבצעים עבודת שיפוצים בעצמכם, חשוב לתכנן את הזמן ביעילות, כדי שעבודת השיפוצים לא תגרר לחודשים ואף שנים. תמיד קחו טווח זמן שתוכלו לעמוד בו. ההכנה לקראת שיפוצים בעצמה לוקחת לא מעט זמן - הוצאת הרהיטים מהחדר, הורדת תמונות מהקירות, ניקוי המשטחים, תיקון פגמים בקיר, כל אלו ועוד לוקחים זמן. אם אתם מתכננים לצבוע, תנו לעצמכם יום שלם לבצע את הצביעה. כך אם תחלקו את הזמן לביצוע מטלות ספציפיות תרגישו כי אתם עומדים ביעדים ומתקדמים בשיפוץ צעד אחר צעד.

שיפוצים בחדר השינה

חדר השינה הוא חדר קל יחסית לשפץ. זאת משום שבדרך כלל אין צנרת בחדר השינה, אלא אם יש שירותים Ensuite. זהו חדר קלאסי לשיפוץ שאתם יכולים לשפץ בעצמכם. חדר השינה הוא לרבים המקדש של הבית, בו הם יכולים להתנתק מלחצי העבודה והילדים, ולהיות עם בן/בת הזוג, או לקרוא לבד. שיפוץ חדר השינה כולל התקנת מדף לספרים ולפריטים שימושיים אחרים. אם אתם מתכננים לצבוע את חדר השינה, בחרו צבעים מרגיעים כגון צבעי קרם. למרות שניתן להיעזר בחשמלאי, גם אתם תוכלו להתקין מנורה חדשה בחדר, או מאוורר תיקרה, שיתנו לחדר שינוי ועיצוב מרענן. שיפוצים של ארונות חדר השינה יכולים להיות קלים ביותר. החלפת ידיות עולה גרושים, ועם מקדחה פשוטה, וחומר פוליש לעץ אפשר לתת לארון הישן מראה חדש.

שיפוצים במטבח

המטבח הוא אולי החדר שזוכה לשיפוצים ולשינויים הרבים ביותר. חידוש כולל של המטבח הוא אפשרי, ומטבחים היום לא יקרים במיוחד. אולם כדאי מאוד להשקיע במטבח טוב, הכולל שיש או אבן קיסר. אם תקנו מטבח עם פורמייקה זולה, ולא יתקינו אותה בצורה אופטימלית, אז יתכן כי הרטיבות במטבח תהרוס את הפורמייקה. אבן קיסר לעומת זאת תחזיק יותר זמן, ותהיה שווה את ההשקעה הראשונית לטווח ארוך.

שיפוצים בסלון

גם בסלון יחסית קל לשפץ. החליפו שטיח, תקנו חורים בקיר, או שנו את התאורה בסלון. לא משנה אילו שיפוצים תבחרו, מה שחשוב זה שהסלון יהפוך למקום נעים שתרגישו נוח לארח בו.

שיפוצים בחדר ילדים

אם אתם שוקלים לשפץ את חדר הילדים למשהו שהילד יאהב, כגון חדר בעיצוב של דינוזאורים, חשבו על כך שהילד אולי היום הוא בן 10, ואוהב דינוזאורים, אבל בעוד 5 שנים הטעם שלו ישתנה לחלוטין. האם תרשו לעצמכם לשפץ מחדש כשזה יקרה? תכנון מראש של סוגיות אלו ימנע ביצוע שיפוצים חוזרים ונשנים בעתיד.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024