פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il
תוכן [ הסתר ]

החורף מתקרב, ולכן נושא תיקון תריסים נעשה רלבנטי הרבה יותר. בשעה של גשם, רוחות ועוד מפגעי החורף, כדאי להגן על הבית שלך מפני גורמים אלו. מלבד נזקי הרטיבות, סגירה ואיטום של התריסים בבית יכול לצמצם משמעותית את צריכת החשמל וההסקה בביתך, ולאפשר לחיות בצורה נעימה ונוחה יותר.

ישראל היא ללא ספק מדינת התריסים. בכל בניין כמעט בישראל בולטים התריסים הישנים אשר לעתים בנויים טוב ומתוחזקים כראוי, אך לעתים נמצאים במצב רע מאוד, חסרי מספר שלבים, עקומים או מתרופפים.

האם כשאתה פותח את החלון, אתה צריך להיאבק בתריס, והחלון שב ונתקע בו? אצלי בבית הייתי צריך לכוון את ידית התריסים כל פעם שרציתי לפתוח חלון, עד שקראתי לאיש מקצוע שיתקין לי תריסים חדשים. כששאלתי חברים גיליתי שרבים חולקים בעיה זו, ולכן החלטתי להעמיק ולחקור את תחום התריסים.

בעיות ותיקונים בתריסים נובעים בדרך כלל מתריסים שמלכתחילה בנויים בצורה לא טובה, או מותקנים לא טוב. תריסים רגילים אמורים להחזיק כ-15 שנה. החלק שנשחק בתריסים, הרצועה, נדרש החלפה בכך 5 שנים בערך.

כדאי להתעניין אצל מספר מומחי תריסים, ולקבל כמה הצעות מחיר. תריסים הן לא עסק פשוט, יש דגמים פשוטים זולים יחסית, וכן דגמים חשמליים יקרים יותר.

תיקון תריסים יכול לחסוך לכם עלויות רבות, וכדאי להתעניין עם בעל המקצוע בעניים.

אם שלב פלסטיק נשבר או יצא ממקומו, מתקן תריסים צריך למצוא תחליף שיראה טוב על החלון. עלות תיקון שלבים נע בין 50-150 שקלים.

תריסים שומרים על הערך שלהם לאורך השנים, ולכן הם השקעה כדאית. החסרון המרכזי שלהם הוא... שהם מאוד מכוערים בדרך כלל. אין וילונות המספקים איטום מוחלט לאור כמו תריסי פלסטיק.

תריסי עץ

תריסים לא חייבים להיות מפלסטיק. יש תריסים מעץ יפיפיים שמעניקים לבית מראה עתיק וכפרי. הסיבה העיקרית להמנע מקניית תריסי ויניל הוא המראה האותנטי הנהדר של תריסי עץ.

תריסי ויניל בדרך כלל באים בצבעי פסטל בלבד, ולכן אתם מוגבלים בבחירת הצבע שלהם. תריסי ויניל גם עשויים מחומר זול יחסית בד"כ, ולכן גם עלותם פחותה והם מחזיקים הרבה פחות שנים מסוגי תריסי עץ.

בשנים האחרונות מתקינים יותר ויותר תריסים מעץ בישראל, בעקבות הגברת המודעות לעיצוב ולטיפוח הבית.

תריסי פלסטיק מויניל מעולים ביותר למקומות בעלי לחות גבוהה, כגון מקלחות או שירותים, משום שבשונה מתריסי עץ הם עמידים ללחות ולא נסדקים.

תריסים מפלסטיק גם מבודדים מגשם ומחום וקור בצורה טובה יותר. קל יותר לנקות תריסי פלסטיק, והם ללא פגמים ושריטות, יתרון למשפחות עם ילדים ולחדרי ילדים.

לסיכום, יש צדדים לקניית תריסי עץ ולעומת זאת יתרונות גם לתריסי פלסטיק, זה תלוי בצרכים ובהעדפות שלכם.

השקיעו זמן ומחשבה בקניית תריסים חדשים וכן בשיפוץ תריסים, כי זה חלק מאוד בולט בעיצוב הבית החיצוני וגם הפנימי.

מנוע לתריס חשמלי

אם נשבר לכם מנוע לתריס חשמלי, כדאי לכם למצוא מומחה תריסים חשמליים שיעזור לכם.

תריסים חשמליים הם הדבר החם הבא בעיצוב חיצוני של הבניין. אם בעבר תריסים מכוערים עיטרו את החלונות של רוב הדירות, כיום מעדיפים להשתמש בתריסים חשמליים לחסימת החלונות. לתריסים חשמליים מספר יתרונות:

1. חסימה מוחלטת של האור.

2. אבטחה מפני פורצים כאשר התריס החשמלי סגור.

3. שלבי התריס החשמלי כמעט ולא נשברים, בניגוד לתריסים רגילים.

מנוע לתריס חשמלי צריך לפעול חלק ומהר, ואם הוא מתקלקל יש להחליפו. זהו החסרון המרכזי בתריסים חשמליים, אולם אפשר להחליף מנוע לתריס חשמלי יחסית בקלות.

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

פורטל תחזוקת הבית - Fixing.co.il

כל הזכויות שמורות © 2013-2024